Informace pro rodičeVši

9.1.2019

V poslední době se ve škole vyskytlo mnoho případů vší, téměř v každé třídě. Vzhledem k tomu vás žádám o průběžné kontrolování hlavy dětí. Pokud vši u vašeho dítěte objevíte, je nutné vlasy nejen ošetřit speciálními  přípravky, ale následně z vlasů odstranit i hnidy. Také je nanejvýš vhodné dát vědět učiteli, že jste tento problém řešili. Stačí sms. Pokud u dětí zjistíme vši ve škole, budeme vás kontaktovat. Celá situace je pro všechny nepříjemná a všichni se snažíme o její nápravu. 

Stejnou informaci mají děti v žákovské knížce, prosím o podepsání. Děkuji za pochopení.


Akce v prosinci

6.12. -  Mikuláš chodí školou
12.12. - vystoupení ZUŠ Náchod v Beránku, vstupné 50,-Kč + autobus
18.12. -  hudební program skupiny Kantoři v kině, vstupné 50,-Kč
21.12. - třídní vánoční besídka, + hudební den (kdo na co hraje), vzájemné předání dárečků (každý si vylosoval kamaráda), zpívání na schodech ve škole, konec "výuky" 11.30
24.12. - 4.1. zimní prázdniny + ředitelské volno

Práce z VV a Pč

 Výtvarnou výchovu a pracovní činnosti máme jako dvouhodinovku ve středu. Vybírám takové práce, aby byly pro děti časově zvládnutelné a na vás rodice nekladly velké nároky co do používaných materiálů. Nastala však situace, kdy si některé děti dobře nerozplánují práci a dvě hodiny jim nestačí. Začaly se nám hromadit nedokončené obrázky. Proto jsme se s dětmi dohodli na těchto pravidlech: kdo nestihne, bere si práci domů a nejpozději do následujícího pondělí přinese hotové. Pakliže dokončený obrázek nedodá ani do další hodiny vv, je jeho práce ohodnocena nedostatečnou.

Nabídka anglických knih

V den třídních schůzek bude ve vestibulu  školy možnost zakoupit anglické knihy (od 15 do 17 hodin). Jedná se o knihy anglického nakladatelství USBORNE. Jsou velmi kvalitní (držitelky řady ocenění), podpoří vaše děti nejen ve studiu anglického jazyka. Budou k vybrání knihy pro nejmenší, začínající studenty i pokročilé. Přítomná paní vám ráda poradí s výběrem. Možnost prohlédnutí: https://org.usbornebooksathome.co.uk/ctuanglicky/. Zakoupením knihy přispějete na knihy zdarma pro naši školu. Účast je samozřejmě dobrovolná.

 

Pedagogická asistentka

Od 26.11. s námi ve třídě bude pracovat Eliška Buchalová, která zastoupí Aničku Herzigovou po dobu nemoci.

Třídní schůzka

V pondělí 3. prosince se od 17.00h koná třídní schůzka. Mimo jiné bych s rodiči ráda projednala možnost výjezdu na školu v přírodě. Zatím jsem předběžně nechala rezervovat penzion Blesk v Malé Úpě v termínu 20.-24.května 2019.

Konzultace

V Menu najdete vypsané termíny konzultací. Nestihneme je v jednom dni, proto nabízím zájemcům pondělí, středu a čtvrtek. Byla bych ráda, kdyby s Vámi přišly i děti. Těším se na viděnou.

Dopravní hřiště

Ve čtvrtek 18.října nás čeká "zkušební" výuka na dopravním hřišti (přednáška, test, a praktická jízda na kole). Sraz v 7.15 na vlakovém nádraží v N. Městě, jedeme náhradní autobusovou dopravou. Návrat mezi 12.30-13.00 na oběd do školy.

 S sebou: do batůžku cyklistickou přilbu, svačinu, pití, přiměřené oblečení

Jízdné hradíme z třídního fondu. Možno si vzít malé kapesné (kiosek).

Testy a jízdy "naostro" nás čekají na jaře.

 

Focení na kalendář

Focení proběhne v pátek 12. října.

Návštěva v Noně

V úterý 9. října půjdeme s dětmi do Nony, kde kromě prohlídky školy pro nás připravili i zážitkový program. Návštěvou chceme naše děti seznámit s denním režimem dětí s hendikepem, přiblížit jim, jak co prožívají a v čem jim můžeme pomoci.

V úterý si děti neberou do školy žádné učení. Vracíme se na 11.30 na oběd.

Sběr papíru

Pro 1. stupeň se sběr papíru koná v úterý 2.10. od 14.-18.h a ve středu 3.10. od 6.-8.h na školním dvoře. Jako obvykle vše zrychlí zvážení papíru doma, pokud nemáte tu možnost, zvážíme přímo na místě. Děkuji všem předem za pomoc.

Platba za plavání

Dobrá zpráva. Plavecký výcvik je ve čtvrtém ročníku povinný, tudíž plně hrazený. Na dopravu jsme získali dotaci (cca 2/3 ceny) a zbytek dětem doplatí škola.

Logická olympiáda

Děti, které mají zájem o účast v logické olympiádě, se musí nepozději do konce září zaregistrovat na www.logickaolympiada.cz

Také zde najdete pravidla soutěže.

Skříňky v šatně

Na začátku školního roku se některé holky dohodly na výměně dvojic ve skříňkách. Klíče, které nosí u sebe si vyměnily kus za kus. Pokud máte doma náhradní klíč ke skříňce, kterou vaše dcera "vyměnila", je na vás, zda jej zlikvidujete nebo poskytnete  tomu, kdo skříňku nyní používá. K "novým" skříňkách však dopuručuji nechat si zhotovit náhradní klíče.

Bezhotovostní úhrada do systému školní pokladny online

1) Prvotní záloha splatná do 1.9. školního roku nebo ihned s nástupem žáka do školy.

2) Další převody peněz provádějte podle pokynů od učitelů nebo podle výše zůstatku na "kontě" žáka. Minimální zůstatek je nastaven na 100,-Kč.

Úhrada na účet školy: 107-3829760267/0100

Variabilní symbol:  telefonní číslo, které jste uvedli při registraci do systému školní pokladny online

Specifický symbol: 00857688 = IČO školy

Text pro příjemce: jméno žáka, účel (název akce)

Plavání

Od pátku 7.září začínáme s plaveckým výcvikem. Celkem 10 lekcí - bazén v Dobrušce. Další informace a pokyny k platbě dodám.

S sebou: plavky, ručník, mýdlo, hřeben, igelitová taška na mokré věci, plavecké brýle - nejsou povinné

Po dobu plavání platí upravený rozvrh hodin. Protože se z plavání vracíme až po 13.h, krátíme v úterý výuku na 4. vyučovací hodiny, tedy v 11.30. Po ukončení plavání bude výuka každý den do 12.25. Počítejte s tím při časové organizaci kroužků dětí.

Třídní schůzka

V pondělí 10.září  v 17 hodin se koná třídní schůzka.

Co děti dostanou

školní sešity

pracovní sešity

složku s barevnými papíry

Co si děti přinesou

Prosím, všechno co jde podepište, děti si často své věci nepoznávají.
 
Přezůvky, ručník (většina dětí jej nechala před prázdninami ve třídě, nyní jsou vyprané a připravené k použití :))
 
Převlečení na Tv  - stačí přinést až v listopadu po ukončení plavání
 
Kufřík nebo krabice na Vv :
 vodové barvy, temperové barvy
 štětce - plochý (č.10 nebo 12), kulatý (č.6 nebo 8 + č.2 nebo 4)
igelitový ubrus na lavici
 kelímek na vodu
 hadřík na utírání štětců
 paleta (stačí malá plastová)
redispero + malá tuž
lepidlo tyčinkové + Herkules, fixy
staré triko či košile na přestrojení
 
Vybavený penál -  stále ještě pero ( může být i gumovací, v případě klasického, povolujeme i mizík), tužky, fixa na mazací tabulku (raději i náhradní), pastelky, guma, ořezávátko, nůžky
 
pravítko - průhledné, min. 20 cm dlouhé, nejlépe trojúhelník s ryskou
 
hadřík na mazání tabulek
 
obaly na školní sešity a žákovskou knížku - formát A5 (8-10ks)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hoňková Emily