Informace pro rodiče

Sociometrie

V rámci utváření dobrých vztahů v třídním kolektivu jsme se rozhodli uskutečnit ve třídě program sociometrického šetření, které by mělo proběhnout 28.května. Jde o mapování sociálního klimatu třídy zaměřené na diagnostiku vztahů a interakci mezi žáky. Výsledky by měly napomoci lépe porozumět vztahům, jak je vnímají děti a následně vhodně zvolit další postupy pro práci se třídou. Realizaci programu povede Mgr. Vratislav Holeček, externí školský poradenský pracovník. Tento program vyžaduje souhlas zákonných zástupců dětí, proto v úterý 14.5. děti dostaly písemné informace s formulářem. Pokud souhlasíte, prosím o zpětné zaslání podepsaného formuláře. Děkuji.
 

Den otevřených dveří + konzultace

 V pondělí 13. května mají všichni možnost přijít se podívat do školy i do vyučovacích hodin (ideálně 1-3. vyučovací hodinu).
 
Konzultace proběhnou 13. a 15. května odpoledne. Časy jsou rozepsány v rubrice "Konzultace". Pokud máte zájem, vyberte čas a napiště zprávu do vzkazníku. Podle svých možností budu tabulku s rezervovaným časem aktualizovat.

Ředitelské volno

 Ve dnech 2. a 3. května vyhlašuje ředitel školy dny ředitelského volna.

Dvoudenní výjezd

Místo: RS Javoříčko

termín : 29.-30.4.2019

Sraz 7.50 na parkovišti u smuteční síně. S sebou přiměřené oblečení na dva dny, pláštěnku, bundu (jdeme do jeskyní), šátek, možno drobné kapesné pro vlastní potřebu, psací potřeby.

Návrat v úterý 30.4. cca v 17.15 opět na parkoviště u smuteční síně.

Dopravní hřiště

 V pátek 26.4. jedeme na dopravní hřiště do Náchoda. Sraz 7.10 na vlakovém nádraží. S sebou pláštěnku, svačinu a pití, cylistickou přilbu. návrat cca 12.40 opět na vlakové nádraží. Pokud dětem napíšete lístek, mohu je pustit od nádraží domů, v opačném případě společně odcházíme do školy na oběd.

Vchod do školy 15.-16.4.2019

Z důvodů stavebních prací bude v pondělí 15. a úterý 16.dubna uzavřen vchod na školní dvůr. Do školní budovy bude možno vstoupit hlavním vchodem z ulice Komenského. Oddělení školní družiny budou po tyto dva dny přesunuty (oddělení S. Novotné do 2.A).

Velikonoční výstava

V úterý 16. dubna se koná od 8.-17.h velikonoční prodejní výstava v prostorách školy. Doprodej výrobků bude ve středu 17.4. od 8.-9.30h.

Uzavřen hlavní vchod

Ve dnech 8.a 9. dubna bude z důvodu stavebních prací uzavřen hlavní vchod do školy z ulice Komenského. Škola bude v těchto dnech přístupná pouze přes školní dvůr.

Vystoupení ZUŠ

V pátek 5.4. 2019 jdeme do kina na vystoupení žáků ZUŠ v Novém Městě n. Metují. Začátek je v 11.30, je možné, že se do školy vrátíme až kolem 13.h.

Třídní schůzka

Dne 8. dubna 2019 se koná od 17.h třídní schůzka.

Sběr papíru

V letošním kalendářním roce se chystá půdní vestavba v části budovy. Stavební firma zabere prostor školního dvora, proto se sběr papíru letos na jaře i na podzim ruší. Po ukončení stavebních prací by se tradice sběru měla obnovit.

Reportáž z divadla Drak

Když jsme přijeli do divadla Drak, netušili jsme, že v ten den přijela i Česká televize natočit reportáž k 60. výročí založení. Posloužili jsme jako "křoví" :) a podívat se můžete zde. Najdete nás v čase 2h20min, hned po počasí. :)

 

Škola v přírodě

V termínu 20.-24.května se chystáme na školu v přírodě. Pojedeme společně se 4. B. Ubytování v penzionu Blesk - Horní Malá Úpa. Stravování 5x denně včetně celodenního pitného režimu. Okolí nabízí spoustu možností. Určitě  bychom se chtěli během pobytu podívat na Sněžku. Cenově i s dopravou bychom se měli vejít do 3000,-Kč. Do konce března musíme složit zálohu za ubytování ve výši 50% t.j. cca 1000Kč. Prosím, pohlídejte si, aby na účtu online pokladny byla dostatečná částka. Informace o nižším stavu dostáváte v případě potřeby sms zprávou. 

 

Dvoudenní výjezd

Výjezd, o kterém jsem mluvila na třídní schůzce, dostává konkrétnější podobu. Jde o projekt I-KAP Královéhradeckého kraje zaměřený na začlenění žáků se speciálními vzdělávacími potřebami do třídního kolektivu a nastavení zdravé interakci mezi žáky ve třídě. Je plně hrazeno ubytování, strava a doprava.

Termín: 29.-30.dubna 2019

Místo: Rekreační středisko Javoříčko www.r-s-j.cz

Návštěva divadla

15. února nás čeká návštěva královéhradeckého Divadla Drak - divadelní představení Bílý tesák + workshop s prohlídkou divadla. Cena 100Kč + doprava autobusem.

Sraz 7.20 na parkovišti u smuteční síně, odjezd 7.30. Návrat cca 12.30. S sebou: svačinu, pití. Komu bývá nevolno v autobuse, ráno vezme např. Kinedryl.

Bruslení

Od úterý 5. února začínáme bruslit. Celkem 4 lekce.S sebou tradičně vhodné sportovní oblečení, silné rukavice, čepici, nabroušené brusle, helma není povinná. Odjezd od školy v 10.45, na ledě od 11.15 - 12.00. Poté návrat do školy na oběd. Letos máme k dispozici instruktory krasobruslení případně ledního hokeje. Cena 30Kč za lekci na jednoho žáka bude uhrazena prostřednictvím školní online pokladny.

Rozvrh se mění pouze nepatrně - úterní čtení se přesouvá na pátek místo TV, jinak beze změn.

 

Vši

9.1.2019

V poslední době se ve škole vyskytlo mnoho případů vší, téměř v každé třídě. Vzhledem k tomu vás žádám o průběžné kontrolování hlavy dětí. Pokud vši u vašeho dítěte objevíte, je nutné vlasy nejen ošetřit speciálními  přípravky, ale následně z vlasů odstranit i hnidy. Také je nanejvýš vhodné dát vědět učiteli, že jste tento problém řešili. Stačí sms. Pokud u dětí zjistíme vši ve škole, budeme vás kontaktovat. Celá situace je pro všechny nepříjemná a všichni se snažíme o její nápravu. 

Stejnou informaci mají děti v žákovské knížce, prosím o podepsání. Děkuji za pochopení.

 

 

 

 

Akce v prosinci

6.12. -  Mikuláš chodí školou
12.12. - vystoupení ZUŠ Náchod v Beránku, vstupné 50,-Kč + autobus
18.12. -  hudební program skupiny Kantoři v kině, vstupné 50,-Kč
21.12. - třídní vánoční besídka, + hudební den (kdo na co hraje), vzájemné předání dárečků (každý si vylosoval kamaráda), zpívání na schodech ve škole, konec "výuky" 11.30
24.12. - 4.1. zimní prázdniny + ředitelské volno

Práce z VV a Pč

 Výtvarnou výchovu a pracovní činnosti máme jako dvouhodinovku ve středu. Vybírám takové práce, aby byly pro děti časově zvládnutelné a na vás rodice nekladly velké nároky co do používaných materiálů. Nastala však situace, kdy si některé děti dobře nerozplánují práci a dvě hodiny jim nestačí. Začaly se nám hromadit nedokončené obrázky. Proto jsme se s dětmi dohodli na těchto pravidlech: kdo nestihne, bere si práci domů a nejpozději do následujícího pondělí přinese hotové. Pakliže dokončený obrázek nedodá ani do další hodiny vv, je jeho práce ohodnocena nedostatečnou.

Nabídka anglických knih

V den třídních schůzek bude ve vestibulu  školy možnost zakoupit anglické knihy (od 15 do 17 hodin). Jedná se o knihy anglického nakladatelství USBORNE. Jsou velmi kvalitní (držitelky řady ocenění), podpoří vaše děti nejen ve studiu anglického jazyka. Budou k vybrání knihy pro nejmenší, začínající studenty i pokročilé. Přítomná paní vám ráda poradí s výběrem. Možnost prohlédnutí: https://org.usbornebooksathome.co.uk/ctuanglicky/. Zakoupením knihy přispějete na knihy zdarma pro naši školu. Účast je samozřejmě dobrovolná.

 

Pedagogická asistentka

Od 26.11. s námi ve třídě bude pracovat Eliška Buchalová, která zastoupí Aničku Herzigovou po dobu nemoci.

Třídní schůzka

V pondělí 3. prosince se od 17.00h koná třídní schůzka. Mimo jiné bych s rodiči ráda projednala možnost výjezdu na školu v přírodě. Zatím jsem předběžně nechala rezervovat penzion Blesk v Malé Úpě v termínu 20.-24.května 2019.

Konzultace

V Menu najdete vypsané termíny konzultací. Nestihneme je v jednom dni, proto nabízím zájemcům pondělí, středu a čtvrtek. Byla bych ráda, kdyby s Vámi přišly i děti. Těším se na viděnou.

Dopravní hřiště

Ve čtvrtek 18.října nás čeká "zkušební" výuka na dopravním hřišti (přednáška, test, a praktická jízda na kole). Sraz v 7.15 na vlakovém nádraží v N. Městě, jedeme náhradní autobusovou dopravou. Návrat mezi 12.30-13.00 na oběd do školy.

 S sebou: do batůžku cyklistickou přilbu, svačinu, pití, přiměřené oblečení

Jízdné hradíme z třídního fondu. Možno si vzít malé kapesné (kiosek).

Testy a jízdy "naostro" nás čekají na jaře.

 

Focení na kalendář

Focení proběhne v pátek 12. října.

Návštěva v Noně

V úterý 9. října půjdeme s dětmi do Nony, kde kromě prohlídky školy pro nás připravili i zážitkový program. Návštěvou chceme naše děti seznámit s denním režimem dětí s hendikepem, přiblížit jim, jak co prožívají a v čem jim můžeme pomoci.

V úterý si děti neberou do školy žádné učení. Vracíme se na 11.30 na oběd.

Sběr papíru

Pro 1. stupeň se sběr papíru koná v úterý 2.10. od 14.-18.h a ve středu 3.10. od 6.-8.h na školním dvoře. Jako obvykle vše zrychlí zvážení papíru doma, pokud nemáte tu možnost, zvážíme přímo na místě. Děkuji všem předem za pomoc.

Platba za plavání

Dobrá zpráva. Plavecký výcvik je ve čtvrtém ročníku povinný, tudíž plně hrazený. Na dopravu jsme získali dotaci (cca 2/3 ceny) a zbytek dětem doplatí škola.

Logická olympiáda

Děti, které mají zájem o účast v logické olympiádě, se musí nepozději do konce září zaregistrovat na www.logickaolympiada.cz

Také zde najdete pravidla soutěže.

Skříňky v šatně

Na začátku školního roku se některé holky dohodly na výměně dvojic ve skříňkách. Klíče, které nosí u sebe si vyměnily kus za kus. Pokud máte doma náhradní klíč ke skříňce, kterou vaše dcera "vyměnila", je na vás, zda jej zlikvidujete nebo poskytnete  tomu, kdo skříňku nyní používá. K "novým" skříňkách však dopuručuji nechat si zhotovit náhradní klíče.

Bezhotovostní úhrada do systému školní pokladny online

1) Prvotní záloha splatná do 1.9. školního roku nebo ihned s nástupem žáka do školy.

2) Další převody peněz provádějte podle pokynů od učitelů nebo podle výše zůstatku na "kontě" žáka. Minimální zůstatek je nastaven na 100,-Kč.

Úhrada na účet školy: 107-3829760267/0100

Variabilní symbol:  telefonní číslo, které jste uvedli při registraci do systému školní pokladny online

Specifický symbol: 00857688 = IČO školy

Text pro příjemce: jméno žáka, účel (název akce)

Plavání

Od pátku 7.září začínáme s plaveckým výcvikem. Celkem 10 lekcí - bazén v Dobrušce. Další informace a pokyny k platbě dodám.

S sebou: plavky, ručník, mýdlo, hřeben, igelitová taška na mokré věci, plavecké brýle - nejsou povinné

Po dobu plavání platí upravený rozvrh hodin. Protože se z plavání vracíme až po 13.h, krátíme v úterý výuku na 4. vyučovací hodiny, tedy v 11.30. Po ukončení plavání bude výuka každý den do 12.25. Počítejte s tím při časové organizaci kroužků dětí.

Třídní schůzka

V pondělí 10.září  v 17 hodin se koná třídní schůzka.

Co děti dostanou

školní sešity

pracovní sešity

složku s barevnými papíry

Co si děti přinesou

Prosím, všechno co jde podepište, děti si často své věci nepoznávají.
 
Přezůvky, ručník (většina dětí jej nechala před prázdninami ve třídě, nyní jsou vyprané a připravené k použití :))
 
Převlečení na Tv  - stačí přinést až v listopadu po ukončení plavání
 
Kufřík nebo krabice na Vv :
 vodové barvy, temperové barvy
 štětce - plochý (č.10 nebo 12), kulatý (č.6 nebo 8 + č.2 nebo 4)
igelitový ubrus na lavici
 kelímek na vodu
 hadřík na utírání štětců
 paleta (stačí malá plastová)
redispero + malá tuž
lepidlo tyčinkové + Herkules, fixy
staré triko či košile na přestrojení
 
Vybavený penál -  stále ještě pero ( může být i gumovací, v případě klasického, povolujeme i mizík), tužky, fixa na mazací tabulku (raději i náhradní), pastelky, guma, ořezávátko, nůžky
 
pravítko - průhledné, min. 20 cm dlouhé, nejlépe trojúhelník s ryskou
 
hadřík na mazání tabulek
 
obaly na školní sešity a žákovskou knížku - formát A5 (8-10ks)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hoňková Emily