Informace pro rodiče

Vyúčtování školy v přírodě

Zůstalo nám pro každého žáka 173Kč. Vložila jsem je do třídního fondu a zrovna zaplatila za každého 40Kč za fotku třídy a 28 Kč doprava busem do náchodského Beránku (13.6.). Ze zbytku pořídím dětem pro příští rok školní sešity na přírodovědu a vlastivědu, na Čj a M nějaké sešity zbyly jěště z loňska. Zakoupila jsem také sady barevných papírů. Zůstatek z třídního fondu bude 1. září spravedlivě rozdělen dětem na jejich účty v online pokladně.

Poslední školní týden

Školní fotky třídy uhradím z třídního fondu, samy se děti platí jen fotky individuální, příp. s kamarádem.

Pondělí až čtvrtek končíme čtvrtou vyučovací hodinou, tedy v 11.30.

Na úterý si děti přinesou aktovku a penálem, dostanou učebnice pro 4. třídu. Kdo chce fotky z akcí 3. třídy může si během týdne přinést "flešku". Kdo má půjčené knížky ze školní knihovny, prosím, vrátit!

Ve středu bychom měli finišovat s úklidem třídy. Budeme se stěhovat do 1. patra, nejdříve nám ale třídu vymalují.

Ve čtvrtek je školní akademie v kině. Sejdeme se v 7.45. ve škole nebo děti mohou počkat v 7.55 před kinem (nejlépe v doprovodu rodičů), Po ukončení jdeme do školy na oběd. Pokud by někdo měl odcházet po akademii sám domů, přinese mi lístek od rodičů.  Děti si vyklidí skříňky, věci odnášejí domů, zamykají kladku, skříňka zůstává otevřená. Odpoledne v 17.00h začíná akademie pro veřejnost.

V pátek rozdáváme vysvědčení, končíme v 9.30.

Akce v týdnu 11.-15.6.

Ve středu 13.6. jedeme na představení náchodské ZUŠ do Beránku. Vstupné a jízdné hradím z třídního fondu. Jedeme hromadně autobusy. Sraz je v šatně v 7.40, odjezd od smuteční síně v 7.50, návrat na oběd. Učení si děti neberou.

Čtvrtek 14.6. - focení tříd, možnost nechat se vyfotit s kamarádem (raději to potvrďte na lístek, abych měla jistotu, že o tom víte a nedošlo k nepříjemnostem při následném placení) Loňská cena fotky byla 30,- Kč, snad zůstane stejná.

Ve čtvrtek budeme vybírat učebnice ze 3. třídy + PS do PRV a M , které si vezmeme s sebou. Předem se do nich doma podívejte, případně poslepujte, vygumujte... Nové učebnice pro 4. třídu dostanou děti po návratu z pobytu v Deštném.

Ve čtvrtek si také děti berou domů práce z VV, příp. kufřík s pomůckami, je potřeba větší igelitová taška.

Pátek 15.6. branně bezpečnostní den na letišti. Sraz v 7.45 v šatně, spotrovní oblečení a obutí dle počasí, svačina, pití. Tam jdeme pěšky, zpět autobusem. Návrat na oběd

Informace o škole v přírodě

Všechny děti dostaly ve čtvrtek informace k pobytu v Deštném + formulář o zdravotní způsobilosti + formulář o bezinfekčnosti. Někteří již odevzdali, ostatní prosím během příštího týdne 11.-15.6. Potvrzení o zdravotní způsobilosti a kartičku ZP si okopíruji a originály posílám zpět domů.

Písemný souhlas s používáním osobních údajů

Na konzultacích v úterý 15.5. nebo ve středu při vyučování jsem dětem dala formulář ohledně používání osobních údajů. Podle nové vyhlášky je potřeba souhlas zákonných zástupců s používáním osobních údajů. Prosím, abyste si jej přečetli, pokud nemáte výhrady, označili souhlas a  podepsali. Všechny údaje budou používány stejným způsobem jako doposud, jen je nutný váš písemný souhlas. Velmi děkuji za vrácení do pátku 18.5.2018.

Konzultace

V pondělí 14.5. a v úterý 15.5. jsou konzultační hodiny. Pokud máte zájem, v menu na poslední stránce si vyberte čas a písněte rezervaci do vzkazníku. Konzultaci bych si představovala i s dětmi, ale volbu nechám na každém individuálně.

Tajný výlet

Ve čtvrtek 3.května se vypravíme na tajný výlet. Sraz v 6.55 na busové zastávce před poštou na náměstí Republiky. Odjezd linkovým autobusem v 7.05 , návrat do 12.30. Pokud  má někdo problém s ranním časem (např. dojíždějící děti), dejte vědět.  S sebou: v batůžku - svačinu, pití, pláštěnku, nějakou průkazku se jménem, datem narození , nejlépe i fotkou.

Výluka dodávka elektrického proudu

Ve dnech 3.5., 10.5. a 24.5.  vždy od 7.00 do 19.00 bude přerušena dodávka elektrického proudu.  Výuku operativně  v tyto dny přizpůsobíme podmínkách. Bližší informace ještě dodám. Školní jídelna plánuje studenou kuchyni.

Kino

V pondělí 23.4. jdeme od 10 hodin do kina na film Jeden den na planetě Zemi. Vstupné hradíme z třídního fondu.

Výsledky sběru papíru

Naše třída nasbírala 1002,5kg papíru. Děkuji všem rodičům i prarodičům za pomoc  a ochotu.

Dotaz z třídní schůzky  - školní online pokladna

Ohledně školní online pokladny... SMS s vyrozuměním o pohybu peněz na online účtu vašeho dítěte není možná, ale po přihlášení na účet můžete stav konta sledovat. Zpráva SMS bude zaslána jen v případě, že stav konta bude nižší než 100Kč, a to vám, rodičům, i mě jako třídní učitelce.

 

Škola v přírodě

Termín pondělí 18.6.- pátek 22.6.2018, místo chata Prim v Deštném v Orlických horách, cena: 1600,-Kč. Dnes Děti dostaly lístek s údaji pro bezhotovostní platbu. Pokud víte, že se Vaše dítě nemůže z nějakého důvodu zúčastnit, dejte mi, prosím, co nejdřívě vědět.

Sběr papíru

A je to tady opět. Naváží se na školní dvůr v úterý 10.4. od 14.-18.hod. a ve středu 11.4. ráno od 6.-8.hod. Třídíme zvlášť karton. Jen připomínám - pokud doma zvážíte předem, vyhnete se čekání.  Prosím o opatrnost při vjíždění do dvora kvůli družinovým dětem. Děkuji.

Třídní schůzka

V pondělí 9. dubna  v 17.hod. se koná třídní schůzka. prosím o podepsání sdělení na poslední straně žákovské knížky.

Koncert ZUŠ

V pátek 6.4. jdeme do kina kde ZUŠ v Novém Městě připravila vystoupení a představení jednotlivých oborů. Vstupné hradíme z třídního fondu

Vybíjená

Ve čtvrtek 5.4. nás čeká školní turnaj ve vybíjené. Zahrají si všechny děti, které o to projevily zájem. Držte nám palce.

Svačinky pro Světlušku - palačinky

Ve středu 21.3. připravují žáci z 8.B v rámci pomoci pro nadaci Světluška palačinky. Prodávat budou o velké přestávce, 10,-Kč kus.

Výlet ŠD do aquacentra v Hradci Králové

Jelikož musíme objednat závazně autobus, je pondělí 12.března  posledním možným termínem pro přinesení přihlášky na tuto akci.

Svačinky pro Světlušku

V letošním roce jsme se s dětmi rozhodli podpořit sbírku nadace pro nevidomé Světluška a prostřednictvím prodeje svačinek přispět na její konto. První počin - Bramborákový den bude 13. března. O velké přestávce budou žáci 8.A prodávat bramboráky - kus 10,-Kč. Akce je čistě dobrovolná.

Stavba nové tělocvičny

Od pondělí 26.2.2018 začínají práce na stavbě nové tělocvičny v protoru před školní družinou. Starý vchod do ŠD bude uzavřen, nový přístup bude z ulice Českých legií dvorem (zelená brána), první dveře vlevo do přístavby. Zde budou umístěny zvonky s kamerou. Za vstupními dveřmi pak provizorní šatny. Je proto nutné, aby všechny děti měly svůj pytlík na přezůvky.

 Stejně tak bude zrušena parkovací plocha před ŠD, parkovat lze u smuteční síně nebo za městským úřadem.

Nejbližší akce

14. února od 8.00 h : vzdělávací program o finanční gramotnosti - vstupné 50,-Kč/žák hradíme z třídního fondu

14. února od 10.00 h : program v Městské knihovně 7 divů světa

22.února od 9.50 h: preventivní program s Městskou policií

Omluvenky absencí v žákovské knížce

Při kontrole žákovských knížek jsme zjistili, že mnoho dětí nemá zapsané omluvenky. "Hříšníci" mají v omluvných listech poznamenané dny, kdy chyběli. Prosím o doplnění. Děkuji.

Bruslení

Začínáme bruslit od 23. ledna každé úterý 4. a 5. vyučovací hodinu. Celkem 4 lekce. Prosím, zkontrolujte brusle, případně nechejte nabrousit a potrénujte zavazování. Na led budou mít děti řádné ustrojení včetně čepice a silných rukavic, přilba není povinná, ale hodí se. Drobná úprava v rozvrhu.

 

Pátek 22.12.

V pátek nás čeká vánoční zábavná práce, předávání dárečků, soutěže... Nebudeme potřebovat učebnice  ani pracovní sešity, ale penál se bude hodit. Končíme v 11.30, děti se dohodly, že páteční kroužek čtenářské gramotnosti tento den posuneme na 12.h (konec 12.45)

Anglicko - české představení

v pondělí 18.12. jdeme na anglicko-české představení pohádky Puss in the boots (Kocour v botách). Vstupné 60Kč na žáka platíme z třídního fondu. Na pondělí si děti přinesou matematiku a angličtinu.

Koncert v Beránku

V úterý 12.prosince pojedeme na koncert ZUŠ v Náchodě do náchodského Beránku. Odjezd je v 7.45 autobusem od školy, sraz bude v 7.30 v šatně, prosím o včasný příchod.  Vstupné a jízdné uhradíme ze zůstatku z exkurze do planetária a Tonga. Případně doplatíme z třídního fondu.

Kalendáře

Od čtvrtka 7. prosince jsou v kanceláři školy k prodeji stolní školní kalendáře za cenu 40,-Kč.

Třídní schůzka

V pondělí 11. prosince se koná v 17.h třídní schůzka.

Skončilo plavání

a v rozvrhu nastává několik změn. Tělesná výchova se od 4. prosince vrací do tělocvičny, k tomu budou děti potřebovat vhodné ustrojení. Upravený rozvrh mají všichni vlepený na poslední stránce žákovské knížky.

Čtvrteční výuka končí v 12.25 a kroužek čtenářské gramotnosti se posouvá na pátek 13.00-13.45.

Potvrzení o plavání pro zdravotní pojišťovnu

Pokud potřebujete vystavit doklad (fakturu) o zaplacení plavání pro pojišťovnu, zašlete na email blanka.lukavska@zskom.cz (paní účetní) jméno a datum narození dítěte, jméno zákonného zástupce a adresu.

Konzultace 6.11.

Vzhledem k časově náročnému programu, nejsem schopna zajistit dostatek času pro konzultace v takové podobě, jako to bylo vloni. Nebudu vypisovat konkrétní časy. Pokud se mnou potřebujete mluvit, budu k dispozici v pondělí 6.11. od 15.30 do cca 18.30 ve třídě. Pokud bych potřebovala  mluvit já, napíšu pozvání do žákovské knížky. Jen připomínám, začátkem prosince se uvidíme na třídní schůzce.

 

Tajný výlet

Tajný výlet byl konečně odtajněn. V pondělí 6. listopadu pojedeme do planetária v Hradci Králové, potom se zastavíme v Tongu. Sraz: v 6.30 u vchodu do ŠD, návrat cca 13.15 tamtéž. Po návratu jdeme na oběd. Cena 300Kč. S sebou svačinu, pití, možno drobné kapesné. Děti dostaly podrobné informace na lístku, prosím zpět návratku se souhlasem rodičů, dostaly také pokyny pro bezhotovostní platbu, případně lze uhradit v hotovosti v kanceláři školy. 

Jelikož jsme výlet do planetária nevědomky objednali na den otevřených dveří v naší škole, pokud máte zájem přijít se podívat do vyučovacích hodin, můžeme se osobně domluvit na jiném termínu. Děkuji za pochopení.

Výsledky sběru

Naše třída se umístila na 6. místě mezi třídami 1. stupně. Přivezli jsme celkem 1375 kg papíru, celá škola pak 25680 kg. Všem ještě jednou děkuji.

Podzimní sběr starého papíru

Sběr papíru pro 1. stupeň se koná v pondělí 16.10. od 14.h do 18.h a v úterý ráno od 6.h do 8.h tradičně na školním dvoře. Pokud si chcete ušetřit čekání, lze doma papír předem zvážit, v opačném případě jej zvážíme na místě. Výdělek půjde opět do třídního fondu. Děkuji předem všem rodičům za pomoc.

 

Logická olympiáda

Připomínám termín registrace do logické olympiády do 30.září. Více informací + přihlášení najdete zde: https://www.logickaolympiada.cz/o_soutezi/ 
Pokud děti budou chtít řešit úkoly ve škole - v úterý 3.10. - musí si přinést na lístečku: přihlašovací email, heslo pro přihlášení a kód pro vstup k zadání úkolů (ten byl zaslán po registraci na emailovou adresu)

Ředitelské volno

V pátek 29.září vyhlašuje ředitel školy den ředitelského volna. Školní družina nebude v provozu pro nedostatečný zájem.

Kino

V pondělí 18.9. v rámci filmového festivalu Hrnec smíchu jdeme s dětmi na filmové představení Špunti na vodě a na rukodělný workshop. Vstupné 50Kč za žáka hradíme z třídního fondu. V pondělí učíme první dvě vyučovací hodiny (LDV a AJ).

Další platby

Splatnost do 20.9.2017

Plavání:  440,-Kč ... děti dostali v pondělí 11.9. lístek s údaji pro bezhotovostní platbu, je možné zaplatit i v kanceláři p. Lukavské v hotovosti

Pracovní sešity:  384,-Kč.... v hotovosti, vybíráme ve třídě (Čj 2x 39,-; M 2x49,-; Aj 129,-; Prv 49,-; Vyjm. slova 30,-)

Spolek rodičů:  200,- nejstarší dítě z rodiny, 100,- každé další dítě, vybíráme v hotovosti ve třídě

Přelez, přeskoč, recykluj

Ve středu 13. září se v areálu Sokolovny koná akce "Přelez, přeskoč, recykluj" zaměřená na ekologii a třídění odpadu. Pro děti jsou připraveny různé atrakce a soutěže s touto tematikou. Děti mají možnost přinést z domu nefunkční elektrospotřebič, za jehož odevzdání získají drobnou odměnu. Akce trvá do 15. hodin, my se jí zúčastníme v době 11.00-12.30h. První tři hodiny učíme podle rozvrhu.

Třídní schůzka

V pondělí 18.září  v 17 hodin se koná třídní schůzka.

Informace  - různé

Co kdy odevzdat:

co nejdříve - nejlépe úterý 5.9. kroužky ŠD (umístění do kroužků podle pořadí odevzdaných přihlášek)

do pátku 8.9. - návratka - školní řád (na poslední straně)

                        školní kroužky - přihláška  (v případě zájmu)

                        vyplněný dotazník

                        návratka - průvod (sobota 9.9.) 

                        přinést kufřík s VV, ručník, krabičku papírových kapesníků

platby: plavání, Spolek rodičů, pracovní sešity - UPŘESNÍM

 

Dny evropského dědictví - sobota 9.září 2017

Letos naše škola pořádá průvod v rámci Dnů evropského dědictví. Sejdeme se v 8 hodin na školním dvoře, děti dostanou obleky (mohou mít i svoje, ale tematicky laděné), autobus nás sveze k zimnímu stadionu v Krčíně, odkud vycházíme v 9 h přes Město, končíme v 10 h na náměstí. Tam děti po úvodním programu odevzdají obleky a akce  školy pro ně končí. Prosím o vyjádření na lístek, který děti dostali 1. školní den, zda z náměstí odcházejí samy nebo si je tam vyzvednete.

 

Plavání

V letošním školním roce nás čeká plavecký výcvik, tentokrát v Dobrušce, společně pro třeťáky i čtvrťáky. 1. lekce začíná již v pátek 8. září. Autobusy odjíždíme v 10.25 od školy, návrat je do 13.30, oběd tedy stihneme. (Pokud se oprávněně obáváte, že si v jídelně již děti nebudou moci jídlo vybrat, lze předem přes internet jídlo rezervovat.)

Rozvrh hodin bude po dobu plavání upraven. Souvisí s tím organizace kroužku čtenářské gramotnosti, viz dále.

S sebou: plavky, ručník, plavecké brýle (nemusí být), mýdlo, hřeben, igelitová taška na mokré věci

cena: přesnou částku  sdělíme, až bude jasný počet dětí a výše dotace na dopravu ( měli bychom se vejít do 600,-Kč), pro bezhotovostní platbu dostanou děti opět lístky s instrukcemi

Kroužek čtenářské gramotnosti

Získali jsme grant, ze kterého bude kroužek financován. 

počet dětí ve skupině: max 8, při větším počtu přihlášených se budu snažit vytvořit dvě skupiny

kdy: nabízím 1.skupina..... úterý 13.00-13.45  

                    2. skupina..... po dobu plavání - čtvrtek 5. vyučovací hodinu (kterou krátíme), po ukončení plavání se kroužek přesune na pátek 13.00-13.45

Podmínkou grantu je trvání kroužku jedno pololetí, pokud by byl zájem pokračovat, domluvili bychom se jakou formou.

náplň: rozvoj čtenářské gramotnosti, rozvoj porozumění, práce s textem, ale také vlastní tvorba textů, rozšiřování obecného rozhledu, hledání informací, luštění, rébusy, šifry.... atd., kroužek nebude zaměřen na vlastní nácvik techniky čtení

Pro přihlášení dostanou děti zvlášť lístek, kroužek není zahrnut v seznamu (placených) kroužků nabízených ve škole.

Matematika Hejný

Pro ty z vás, kteří máte zájem se dozvědět o matematice profesora Hejného více, opětovně vkládám odkaz na příručku určenou speciálně pro rodiče. Je zde vysvětlena myšlenka metody i jednotlivá prostředí, ve kterých s dětmi pracujeme.

Co potřebujeme do 3. třídy

Prosím, všechno co jde podepište, děti si často své věci nepoznávají.
 
Přezůvky, ručník
 
Převlečení na Tv (budeme potřebovat až po ukončení plaveckého výcviku někdy v listopadu) - triko, kraťasy, tepláky, bunda, boty do tělocvičny a na ven
 
Kufřík nebo krabice na Vv :
 vodové barvy, temperové barvy
 štětce - plochý (č.10 nebo 12), kulatý (č.6 nebo 8)
igelitový ubrus na lavici
 kelímek na vodu
 hadřík na utírání štětců
 paleta (stačí malá plastová)
redispero + malá tuž
 barevné papíry
 lepidlo tyčinkové + Herkules, fixy
staré triko či košile na přestrojení
 
Vybavený penál - pero ( může být i gumovací, v případě klasického, povolujeme i mizík), tužky, fixa na mazací tabulku (raději i náhradní), pastelky, guma, ořezávátko, nůžky
 
pravítko - průhledné, min. 20 cm dlouhé, nejlépe trojúhelník s ryskou
 
hadřík na mazání tabulek
 
obaly na školní sešity a žákovskou knížku - formát A5 (8-10ks)
 
krabička s papírovými kapesníky
 
 
 
 
 
 
 
 
Hoňková Emily